Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Etiopie – Velvyslanectví v Addis Abebě

Velvyslanectví ČR v Addis Abebě se nachází na adrese:

Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Abeba

Velvyslanectví je situováno v samém centru města, nedaleko od Národního divadla a centrálního náměstí Meskel.

Nejlépe nás najdete, když od budovy Národního divadla přejdete kolmo hlavní addisabebskou třídu Churchill Rd. Na druhé straně je na jejím okraji přímo naproti divadlu umístěna žlutá tabule s vlajkou a nápisem EMBASSY OF THE CZECH REPUBLIC. Dáte-li se pak uličkou kolem centrální kanceláře Ethipian Airlines dojdete přímo na roh komplexu velvyslanectví (hlavní vstup do velvyslanectví je v ulici napravo).

Druhou možností je dát se od centrálního náměstí Meskel vpravo k severu po ulici Kirke Ketema Rd. (donedávna nazývané Gen. Damtew Rd.). Po cca 300 m, za nemocnicí Grandi Hospital je na jejím okraji také umístěna žlutá směrová tabule s vlajkou a nápisem EMBASSY OF THE CZECH REPUBLIC. Zde třeba odbočit do uličky vlevo. Další odbočení vpravo na první křižovatce Vás neomylně přivede přímo před hlavní vchod velvyslanectví.

Nebo se můžete nechat odvézt k hotelu Ethiopia. Po levé straně od jeho hlavního vchodu, na rohu vedlejší ulice již uvidíte žlutou směrovou tabuli s vlajkou a nápisem EMBASSY OF THE CZECH REPUBLIC, která Vás po cca 100 m dovede k velvyslanectví.

Pro vizualizaci na mapě klikněte zde.