Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2013

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se uskuteční ve dnech 25. a 26. října 2013. Hlasovat na Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě lze na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů, vedeného tímto úřadem, nebo na základě voličského průkazu.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhnou ve zvláštním volebním okrsku Addis Abeba v následujícím termínu:

Pátek 25. října 2013 od 14 do 22 hod.

Sobota 26. října 2013 od 8 do 14 hod.

Volební místnost bude umístěna na Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě, Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House 289.

Voliči v zahraničí budou volit kandidáty ze Středočeského kraje, který byl určen losem Státní volební komisí. Kandidátní listiny jednotlivých politických stran a hnutí, zaregistrovaných ve Středočeském volebním kraji, lze najít na webových stránkách Krajského úřadu Středočeského kraje v dokumentu "Registr kandidátů".

Čeští občané dlouhodobě pobývající v zemích akreditace Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě (Etiopii, Burundi, Džibutsku, Jižním Súdánu, Keni, Komorách, Madagaskaru, Rwandě, Seychelách, Somálsku, Tanzanii a Ugandě) mají právo volit ve volební místnosti umístěné v Addis Abebě. Žádost o zapsání do zvláštního seznamu voličů vedeného Velvyslanectvím ČR v Addis Abebě je třeba doručit na velvyslanectví osobně či s úředně ověřeným podpisem do 15. září 2013.

Čeští občané krátkodobě pobývající ve výše uvedených zemích se mohou voleb zúčastnit na základě voličského průkazu vydaného obecním úřadem v místě jejich trvalého bydliště.

Podrobnější informace o možnosti volit v zahraničí naleznete zde či na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

přílohy

Inf._o_moznosti_volit_pri_volbach_do_PS_P_CR_v_roce_2013... 139 KB PDF (Acrobat dokument) 10.9.2013