Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshopy v sektorech strojírenství, kovoprůmyslu a potravinářství v rámci projektu Aid for Trade

(Archivní článek, platnost skončena 26.09.2014.)

V září 2013 se v Addis Abeběb konaly dva workshopy v rámci projektu rozvojové spolupráce Aid for Trade se zaměřením na výcvik školitelů v oborech kovoprůmyslu, logistice a zahraničním obchodu a v oboru zpracování zemědělských plodin.

Ve dnech 3.-4. září  a 17.-19. září 2013 se v Addis Abebě v rámci projektu rozvojové spolupráce Aid for Trade uskutečnily dva workshopy pod názvy „Podpora rozvoje obchodu v oblasti strojírenství prostřednictvím transferu českého know-how“ a „Rozvoj potravinářských a konzervačních technologií se zaměřením na malé a střední podniky“.

Realizátorem prvního workshopu byla Mezinárodní obchodní komora ČR (ICC ČR) ve spolupráci se společnostmi Vítkovice Machinery Group (VMG) a Šmeral Brno. Workshop byl primárně zaměřen na výcvik školitelů v kovoprůmyslu. Druhá část byla zaměřena na mezinárodní obchod a logistiku. Realizátorem druhého workshopu byla Česká zemědělská univerzita v Praze a v dané fázi se zaměřila na vzdělávání odpovědných zaměstnanců Ministerstva průmyslu Etiopie a soukromých společností z oboru potravinářství.

Projekty ICC ČR a ČZÚ v rámci Aid for Trade zapadají do dlouhodobé snahy asistovat etiopské vládě ve snaze o nastartování domácího strojírenství, kovoprůmyslu a potravinářství prostřednictvím zvyšování kapacit odborníků ve vládních institucích a státních a soukromých firmách. Dvoudenní workshop byl realizován pod přímou patronací a za účasti státního ministra průmyslu Mebrahtu Melese.