Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Audience velvyslance ČR u ministryně kultury

Dne 13. srpna 2013 přijala alžírská ministryně kultury Khalida Toumi velvyslance ČR v Alžíru Pavla Kluckého. Ministryně kultury uvedla, že Alžírsko se velmi pozitivně staví k prohlubování kulturních vztahů s ČR. V roce 2013 rozvoj bilaterální kulturní spolupráce napomohl důstojným způsobem zdůraznit 50. výročí navázání diplomatických styků s Alžírskem.

Oboustranná kulturní výměna a počínající institucionální spolupráce v současné době tvoří důležité doplnění vztahů v oblasti politické, ekonomické a vojenské.

V současnosti se připravuje Memorandum mezi Národním muzeem ČR a Ministerstvem kultury Alžírska a obdobný dokument o spolupráci mezi národními knihovnami obou zemí. Úkolem zůstává také realizace společných projektů v oblasti životního prostředí v rámci spolupráce mezi botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty UK v Praze a Jardin d´Essai v Alžíru, které již dříve podepsaly memorandum o spolupráci.

Pavel Klucký ministryni kultury osobně poděkoval za pozvání České republiky k účasti 5. ročníku Mezinárodního festivalu symfonické hudby v Alžíru a k 5. ročníku Mezinárodního kulturního festivalu současného tance.

Na Mezinárodním festivalu symfonické hudby v Alžíru, který se koná ve dnech 12. – 19. září 2013, bude ČR reprezentovat Sukův komorní orchestr.