Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká cimbálová muzika na Evropském kulturním festivalu v Alžírsku

Českou republiku bude na 15. ročníku Evropského kulturního festivalu v Alžírsku reprezentovala cimbálová muzika v podání skupiny Slovácko. Umělci předvedli své folklórní tradiční umění dne 12. května 2014 v v sále Ibn Khaldoun v Alžíru a dne 14. května 2014 v západoalžírském městě Tlemcen v budově Francouzského institutu.

Hudebníci cimbálové muziky předvedli dva mimořádné koncerty v tradičních krojích z dominantní červenou barvou z regionu Podluží.  První vystoupení proběhlo v koncertní síni Ibn Khaldoun, která se nachází v centru Alžíru, a druhý pak v budově Francouzského institutu v Tlemcen. Vystoupení v Tlemcen představovalo po několika letech první českou kulturní účast mimo hlavní město Alžír.

Představení muzikantů předcházelo živé vystoupení v alžírské televizi Canal Algérie a Radio Algérienne a také v arabofonním Radio Algérienne International. Hudebníci včetně VZÚ poskytly několik dalších rozhovorů nejen pro další rozhlasová a televizní média, nýbrž i pro alžírské deníky. Celý Evropský kulturní festival se těšil značnému mediálnímu pokrytí.

Součástí představení českých umělců bylo vedle barvité folklórní muziky a zpěvu také představení v alžírských poměrech unikátního nástroje cimbálu a také náročný tanec „Verbuňk“, který je mimo jiné součástí nehmotného dědictví UNESCO.

Více informací o cimbálové muzice Slovácko.