Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na mezinárodním veletrhu v Alžíru

Česká republika se zúčastnila hlavního alžírského veletrhu FIA (Foire internationale d’Alger) ve dnech 28. května – 2. června 2014 v Alžíru. Příležitost k účasti na veletrhu využilo několik českých firem. Česká účast přispěla k prohloubení kontaktů mezi českými a alžírskými podniky.

Hlavní alžírský veletrh byl výrazně strojírenský. Využití stánku českými firmami přispělo ke zvýšení pravděpodobnosti zájmu o dodávky z ČR. Garantkou českého stánku byla paní Andrea Heverlová z odboru zahraničně ekonomických politik Ministerstva průmyslu a obchodu Na úpravě, vybavení a základní obsluze stánku se podílelo Velvyslanectví České republiky v Alžíru.

Při slavnostním otevření veletrhu dne 28. května 2014 se alžírský předseda vlády Abdelmalek Sellal zastavil i u českého stánku ke krátkému rozhovoru s chargé d’affaires a.i. Petrem Matyášem, čímž byl také na vysoké oficiální úrovni demonstrován zájem o další rozvoj česko-alžírských vztahů.

Na stánku se představilo celkem deset českých firem svými prospekty nebo plakáty, z toho pro prezentaci čtyř z nich byla na stánku ještě informátorka místní kanceláře firmy Pamco a z firmy Pentar se začátku veletrhu zúčastnil obchodní manažer. Využití stánku ukazuje následující tabulka:

Firma sortiment
   
Aircraft Industries, Kunovice letadla
Environment Commerce CZ, Praha čistírny odpadních vod
Linet, Slaný nemocniční lůžka
Merko CZ, Ostrava betonárny
Pamco Int., Praha letecká a speciální technika
Pentar, Praha technologické konstrukce
Škoda Auto, Mladá Boleslav osobní automobily
Topol Water, Čáslav čistírny odpadních vod
Transcon, Frýdek-Místek letištní zařízení
Vítkovice, Ostrava přepravní zásobníky plynu

 

Dřevozpracující stroje české firmy Rojek, Častolovice propagoval na veletrhu ve vlastním stánku místní zástupce – firma Tamsafat, Batna.

Česká republika měla svůj stánek ve výstavním paláci Casbah.