Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní dětská výtvarná soutěž Lidice – ocenění

Velvyslanectví České republiky v Alžíru mělo čest organizovat dne 5. března 2013 předání cen pro vítěze 40. ročníku mezinárodního dětské výtvarné soutěže Lidice 2012. Z Alžírska porota ocenila jednu žákyni a dva žáky ze základní školy Shamsi de Ben Aknoun.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 60 - 70 států, včetně exotických zemí jako jsou Čína, Alžírsko, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.

Diplomy oceněným předal nadpraporčík Martin Záruba, pracovník úřadu přidělence obrany, a zástupce vedoucího zastupitelského úřadu Petr Matyáš.

 

Ocenění účastníci soutěže z Alžírska:

-          Zedek Maya (9 let)

-          Benkherfallah Sidah Med (12 let)

-          Kenzi Jamil Istitene (12 let)

 

41. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013

Další ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013, která byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech, ponese téma "Tradice a dědictví lidu mojí země". Lidická výstava se dobu své existence stala jednou z nejvýznamnějších dětských soutěží na světě, každoročně přichází přes 25 000 prací z více než 60 zemí celého světa. Uzávěrka 41. ročníku je 15. března 2013.

Galerie


Lidice 2012