Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke státnímu svátku České republiky v Alžíru

Dne 28. října 2013 se na Velvyslanectví ČR v Alžíru konala státní recepce ke státnímu svátku ČR. V konferenční místnosti ambasády byla zároveň ke zhlédnutí instalována výstava o prvním československém prezidentovi Tomáši G. Masarykovi.

U příležitostí státního svátku ČR zaslal alžírský prezident Abdelaziz Bouteflika prezidentu České republiky Miloši Zemanovi blahopřejný vzkaz. Zároveň vyjádřil přání a připravenost dále konsolidovat vztahy mezi oběma státy a prohlubovat vzájemnou spolupráci.

Dne 28. října 2013 se na Velvyslanectví ČR v Alžíru konala státní recepce, a to za přítomnosti alžírského ministra zemědělství a regionálního rozvoje Abdelwahab(a) Nouri(ho), dále dvou vysokých představitelů Ministerstva zahraničních věcí ADLR - vrchního ředitele pro Evropu a ředitelky odboru států střední a východní Evropy, několika členů Národního lidového shormáždění a Národní rady alžírského parlamentu a asi dvou stovek představitelů diplomatického sboru, podnikatelů a českých i slovenských krajanů.

V konferenční místnosti ambasády byla zároveň ke zhlédnutí instalována výstava o prvním československém prezidentovi Tomáši G. Masarykovi. ZÚ Alžír u příležitosti konání státní recepce také obdržel slavnostní kytici s blahopřáním od prezidenta republiky i od ministra zahraničních věcí Ministerstva zahraničních věcí ADLR Ramtane Lamamra(y).