Velvyslanectví České republiky v Alžíru

česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sukův komorní orchestr v Alžírsku

(Archivní článek, platnost skončena 16.10.2014.)

Ve dnech 12. – 19. září 2013 se v Alžíru konal pod záštitou Ministerstva kultury ADLR 5. ročník Mezinárodního kulturního festivalu symfonické hudby, kterého se vedle Alžírska účastnilo dvacet států. Českou republiku reprezentoval Sukův komorní orchestr pod vedením koncertního mistra Martina Kose. ČR se festivalu účastnila v pozici čestného hosta.

Sukův komorní orchestr dne 12. září 2013 společně s Alžírským národním symfonickým orchestrem slavnostně zahájil 5. ročník Mezinárodního kulturního festivalu symfonické hudby, a to v rámci společného koncertu pod taktovkou alžírského dirigenta Hacene Larbiho. Dvacet sedm českých hudebníků přijelo do Alžírska již 9. září 2013, aby mohli absolvovat několik zkoušek s alžírskými umělci. Slavnostního otevření se účastnila také ministryně kultury ADLR Khalida Toumi a představitelé diplomatického sboru a alžírských kulturních institucí a médií.

Čeští hudebníci vystoupili i v samostatném koncertu dne 13. září 2013, a to po hudební produkci Švýcarska a Sýrie. Sukův komorní orchestr předvedl pestrý hudební repertoár, včetně vystoupení čtyř sólistů, a byl vysoce hodnocen pro svou uměleckou i profesionální kvalitu. Zcela tak splnil očekávání alžírských pořadatelů kladená na vystoupení čestného hosta.

Oba koncerty se odehrály před zcela zaplněným publikem v obřím stanu postaveném u Paláce kultury v objektu Ministerstva kultury ADLR s kapacitou 1 200 lidí. Během dnů zasvěceným přípravě navštívili čeští hudebníci také Velvyslanectví ČR v Alžíru a vedle krátkého hudebního představení měli rovněž možnost hovořit v rámci recepce na ZÚ s představiteli alžírských médií i českými krajany.