Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání cen ázerbájdžánským účastníkům 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Lidice 2013“

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2014.)

Dne 30. října 2013 se v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu uskutečnilo v prostorách velvyslanectví ČR v Baku slavnostní předání ocenění účastníkům 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže (MDVV) „Lidice 2013“.

Lidice

Velvyslanec Radek Matula ve svém úvodním vystoupení připomenul význam a poslání MDVV a ocenil velký zájem účastníků z Ázerbájdžánu o tuto akci.

MDVV si tak v Ázerbájdžánu po rekordních účastech v předchozích ročnících soutěže i nadále udržuje popularitu jak mezi školami, tak mezi samotnými dětmi, školáky a studenty.

Slavnostního předání cen se kromě dětských účastníků MDVV zúčastnili jejich pedagogové, a také představitel ministerstva kultury a cestovního ruchu, vedoucí odboru vědy a vzdělání Jašar Alijev.

Pěti oceněným mladým výtvarníkům (z toho jedno ocenění medailí „Lidická růže“) byl vedle diplomu předán i věcný dar – panenka v národním kroji Čech, Moravy nebo Slezska.

Velvyslanec poblahopřál oceněným dětem i jejich pedagogům a informoval o tématu následujícího ročníku: „Rodinné zemědělství aneb naše zahrádka a pole“.

Galerie


DVS