Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání cen ázerbájdžánským účastníkům 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Lidice 2013“

Dne 30. října 2013 se v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu uskutečnilo v prostorách velvyslanectví ČR v Baku slavnostní předání ocenění účastníkům 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže (MDVV) „Lidice 2013“.

Lidice

Velvyslanec Radek Matula ve svém úvodním vystoupení připomenul význam a poslání MDVV a ocenil velký zájem účastníků z Ázerbájdžánu o tuto akci.

MDVV si tak v Ázerbájdžánu po rekordních účastech v předchozích ročnících soutěže i nadále udržuje popularitu jak mezi školami, tak mezi samotnými dětmi, školáky a studenty.

Slavnostního předání cen se kromě dětských účastníků MDVV zúčastnili jejich pedagogové, a také představitel ministerstva kultury a cestovního ruchu, vedoucí odboru vědy a vzdělání Jašar Alijev.

Pěti oceněným mladým výtvarníkům (z toho jedno ocenění medailí „Lidická růže“) byl vedle diplomu předán i věcný dar – panenka v národním kroji Čech, Moravy nebo Slezska.

Velvyslanec poblahopřál oceněným dětem i jejich pedagogům a informoval o tématu následujícího ročníku: „Rodinné zemědělství aneb naše zahrádka a pole“.

Galerie


DVS