Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání cen ázerbájdžánským účastníkům 40. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Lidice 2012“

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Dne 31. října 2012 se v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu uskutečnilo v prostorách velvyslanectví ČR v Baku slavnostní předání ocenění účastníkům 40. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže (MDVV) „Lidice 2012“.

Velvyslanec Radek Matula ve svém úvodním vystoupení připomenul význam a poslání MDVV a s potěšením konstatoval rostoucí zájem účastníků z Ázerbájdžánu o tuto akci, kdy ve srovnání s předcházejícím ročníkem bylo z Ázerbájdžánu zasláno o 120 prací více (celkem 481) a co do počtu přihlášených prací obsadil Ázerbájdžán 12. místo z celkem 65 zemí.

foto

MDVV si tak v Ázerbájdžánu po rekordních účastech v předchozích dvou ročnících soutěže i nadále udržuje popularitu jak mezi školami, tak mezi samotnými dětmi, školáky a studenty.

Slavnostního předání cen se kromě dětských účastníků MDVV zúčastnili jejich pedagogové,  novináři, a také představitelé ministerstva kultury a cestovního ruchu v čele s náměstkyní ministra Sevdou Mamedaliyevou. Náměstkyně poděkovala zastupitelskému úřadu ČR v Baku za organizaci slavnostního aktu a ocenila úsilí Památníku Lidice, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a České komise při UNESCO, jež věnují soustavné podpoře a propagaci MDVV.

foto

Pěti oceněným mladým výtvarníkům (z toho jedno ocenění medailí „Lidická růže“) byl vedle diplomu předán i věcný dar, a to v duchu tématu 40. ročníku MDVV „Divadlo – Loutka – Pohádka“ – tradiční česká loutka.

foto

Velvyslanec poblahopřál oceněným dětem i jejich pedagogům a informoval o tématu následujícího ročníku: „Tradice a dědictví lidu mojí země“.

 

Galerie


Lidice 2012