Velvyslanectví České republiky v Baku

english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozšíření Centra českého jazyka a kultury při Slovanské univerzitě Baku

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Jedním z praktických výsledků stále se prohlubující spolupráce mezi zastupitelským úřadem České republiky v Baku a Slovanskou univerzitou v Baku (BSU) je další rozšíření Centra českého jazyka a kultury při BSU (dále jen Centrum), které vzniklo péčí velvyslanectví ČR v Baku v říjnu 2010.

Rektor BSU prof. Kamal Abdullayev na základě dohody s velvyslancem Radkem Matulou vydělil pro Centrum další prostory a velvyslanectví zajistilo jejich celkovou rekonstrukci. Velké poděkování za laskavou pomoc v této souvislosti patří místní společnosti Caspian Investment Company.

foto

Vedle učebny, která je v užívání již 2 roky, tak studenti českého jazyka z Fakulty mezinárodních vztahů a regionálních studií (obor bohemistika)a Překladatelské fakulty (obor překladatel ázerbájdžánština-čeština) získávají k dispozici také studovnu, v níž bude umístěna knihovna a rovněž několik počítačových sestav.

Kromě podpory výuky českého jazyka a literatury a šíření českého jazyka a informací o ČR z oblasti historie, geografie, ekonomie, politiky, kultury atd. si Centrum klade za cíl rovněž napomáhat navazování kontaktů a rozvoji spolupráce BSU s českými vysokými školami a univerzitami.