Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozšíření Centra českého jazyka a kultury při Slovanské univerzitě v Baku

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Velvyslanec Radek Matula a rektor Slovanské univerzity v Baku (BSU) prof. Kamal Abdullayev předali dne 20. května 2013 studentům českého jazyka do užívání novou místnost, která se stane nedílnou součástí Centra českého jazyka a kultury při BSU a bude sloužit jako knihovna a studovna.

Místnost vyčleněná pro daný účel byla společnou péčí velvyslanectví ČR a BSU celkově zrekonstruována a vybavena novým nábytkem.

O velmi hodnotné rozšíření stávajícího knihovního fondu se zasloužil senátor Parlamentu České republiky Ing. Martin Tesařík, který Centru českého jazyka a kultury věnoval jako osobní dar cca 50 nových knih - učebnic, různých typů slovníků a další odborné literatury ke studiu češtiny, a rovněž Ostravská univerzita, která zaslala Centru několik desítek učebnic,  odborné literatury i beletrie.

 VZÚ + rektor

Centrum českého jazyka a kultury bylo zřízeno v roce 2010 velvyslanectvím ČR v Baku a je určeno pro studenty Fakulty mezinárodních vztahů a regionálních studií (katedra slovanské filologie) a Překladatelské fakulty, kteří se připravují v oborech bohemistika a tlumočník/překladatel českého jazyka. Češtinu v současné době na BSU studuje cca 45 mladých Ázerbájdžánců.

Centrum vedle podpory výuky českého jazyka a literatury a šíření českého jazyka a informací o ČR z oblasti historie, geografie, ekonomie, politiky, kultury atd. napomáhá navazování kontaktů a rozvoji spolupráce BSU s českými univerzitami.

Galerie


rozšíření centra