Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Studenti Slovanské univerzity v Baku se zúčastní Letní školy slovanských jazyků v České republice

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Skupina studentů Slovanské univerzity v Baku (BSU) se ve dnech 20. července až 3. srpna 2012 bude v Olomouci zdokonalovat ve znalosti českého jazyka. Jejich účast na Letní škole slovanských jazyků, kterou pořádá Filosofická fakulta Univerzity Palackého, se uskutečňuje na základě dohody mezi velvyslanectvím České republiky v Baku a vedením Olomouckého kraje v čele s hejtmanem Ing. Martinem Tesaříkem.

Rada Olomouckého kraje schválila finanční podporu účasti ázerbájdžánských studentů na letní škole, velvyslanectví vydalo účastníkům bezplatně víza a ázerbájdžánská letecká společnost AZAL na základě žádosti českého velvyslance v Ázerbájdžánu poskytla zlevněné letenky do Prahy a zpět.

Studenti kromě intenzivního kurzu českého jazyka absolvují cyklus přednášek o České republice (historie, geografie, literatura, kinematografie, hudba, výtvarné umění), setkání s rodilými mluvčími a různé exkurze. Ázerbájdžánští studenti budou kromě toho poctěni setkáním s hejtmanem Olomouckého kraje, který studenty a manželku českého velvyslance v Ázerbájdžánu Ivetu Matulovou, která si společně s hejtmanem zaslouží největší uznání za organizaci cesty, pozval na společnou večeři.

Stojí za připomenutí, že 26. dubna 2012 bylo v Olomouci podepsáno memorandum o spolupráci mezi Olomouckým krajem a ázerbájdžánským městem Gjandža.