Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Studenti Slovanské univerzity v Baku se letos již druhým rokem účastní Letní školy slovanských jazyků v ČR

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Skupina studentů Slovanské univerzity v Baku (BSU) v čele s ředitelkou Centra českého jazyka a kultury při BSU se ve dnech 21. července až 16. srpna 2013 v Olomouci zdokonaluje ve znalosti českého jazyka v rámci Letní školy slovanských jazyků, kterou pořádá Filosofická fakulta Univerzity Palackého.

Jejich cesta do Olomouce se uskutečnila díky finanční podpoře vedení Olomouckého kraje, velvyslanectví Ázerbájdžánu v Praze, velvyslanectví České republiky v Baku a rektora  Univerzity Palackého.

Studenti Fakulty mezinárodních vztahů a regionálních studií a Překladatelské fakulty absolvují intenzivní kurz českého jazyka připravený speciálně pro cizince.

Rovněž letos Rada Olomouckého kraje zorganizovala pro ázerbájdžánské účastníky letní školy setkání s představiteli kraje v čele se senátorem Parlamentu ČR a členem zastupitelstva kraje Martinem Tesaříkem, který již více než rok velmi aktivně ázerbájdžánské bohemisty z BSU podporuje. Setkání se dne 6. srpna zúčastnily rovněž manželky velvyslanců – České republiky v Ázerbájdžánu Iveta Matulová a Ázerbájdžánu v ČR Ulviyya Taghizadeh.

Pro účastníky letní školy z Ázerbájdžánu byl připraven bohatý kulturní program, k němuž přispěly i samotné studentky. Na závěr návštěvy státního hradu Bouzov využily nabídky zazpívat si v rytířském sále, kde se konají svatební obřady. A tak v prostorách hradu Bouzov zazněla česká píseň Okolo Hradce v podání nadšených bohemistů z Ázerbájdžánu.

Galerie


Studenti v Olomouci