Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Skupina českých poslanců navštívila Ázerbájdžán

(Archivní článek, platnost skončena 30.06.2013.)

Členové výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v čele s místopředsedou Sněmovny Janem Hamáčkem a předsedou výboru Janem Bauerem navštívili ve dnech 15. až 17. dubna 2013 Ázerbájdžán.

parlament1

Čeští poslanci se setkali s prezidentem Ilhamem Alijevem, předsedou Milli Majlis (Parlament) Oktajem Asadovem a ministrem zahraničních věcí Elmarem Mammadyarovem.

Otázky meziparlamentní spolupráce pak byly hlavním tématem jednání českých hostů s jejich kolegy z ázerbájdžánského parlamentu, členy skupiny Česká republika – Ázerbájdžán a členy výboru pro zahraniční a meziparlamentní vztahy.

parlament2

Obě strany vysoce ocenily rozvoj a posilování česko-ázerbájdžánských vztahů, důležitost meziparlamentní spolupráce a kooperaci obou zemí v rámci mezinárodních organizací. Česká delegace zdůraznila důležitost dalšího rozvoje spolupráce v oblasti vědy, vzdělání, kultury a cestovního ruchu.

Poslanci rovněž navštívili Slovanskou univerzitu v Baku, kde se studenty a pedagogy diskutovali o česko-ázerbájdžánských vztazích a spolupráci a seznámili se s činností Centra českého jazyka a kultury při Slovanské univerzitě v Baku.

staré město

Dvoudenní program umožnil, aby se čeští hosté seznámili s historickým centrem Baku (Staré město), Národním muzeem ázerbájdžánské historie a Náměstím státní vlajky.

Galerie


PSP ČR