Velvyslanectví České republiky v Baku

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast ministryně kultury ČR na Světovém fóru pro mezikulturní dialog v Baku

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Česká delegace pod vedením ministryně kultury Aleny Hanákové se v Baku ve dnech 30. května – 1. června 2013 zúčastnila druhého Světového fóra pro mezikulturní dialog pod názvem „Living together peacefully in a diverse world“.

Na Fóru, které zahajoval prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev, bylo zastoupeno 97 států a 14 mezinárodních organizací.

MK

Ministryně kultury ČR se zúčastnila rovněž 1. ministerské schůzky Světového fóra, v jejímž rámci byl diskutovány otázky významu kultury a kreativity při budování interkulturní důvěry a dědictví a kulturního turismu jako společného základu pro interkulturní dialog.

MK2

Na okraj Fóra, dne 30.5.2013, uskutečnila ministryně kultury bilaterální jednání o česko-ázerbájdžánských vztazích a spolupráci v oblasti kultury s ministrem kultury a cestovního ruchu Ázerbájdžánu Abulfazem Garayevem. Oba ministři shodně ocenili rozvoj kulturní spolupráce mezi našimi zeměmi jako intenzívní, úspěšný a nadstandardní.

V průběhu svého pobytu v Baku ministryně kultury dne 1.6.2013 společně se svým ázerbájdžánským resortním protějškem slavnostně zahájila výstavu „Český granát“, kterou připravilo Národní muzeum ČR.

Součástí doprovodného kulturně-společenského programu ministryně kultury v Baku byla mj. návštěva Slovanské univerzity v Baku, kde ministryně jednala s vedením Univerzity a v Centru českého jazyka a kultury se setkala k neformální besedě s částí studentů českého jazyka (bohemistiky a překladatelství).

Ministryně kultury též krátce navštívila stánek Visegrádské skupiny, který zastupitelský úřad ČR v Baku společně s ambasádami Polska a Maďarska vytvořil v rámci dvoudenního projektu „European Village“, konaném v historickém centru města Baku.

Galerie


Ministryně kultury