Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Druhý ročník Smetanovy mezinárodní klavírní soutěže v Číně

V rámci 31. ročníku Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže se ve dnech 26. - 28. července 2013 v Pekingu uskutečnilo regionální finálové kolo pro oblast tzv. "Velké Číny" (pevninská Čína + Hongkong, Macao a Tchaj-wan).

Soutěže se zúčastnilo přes tisíc mladých čínských pianistů, kteří byli rozděleni do tří věkových kategorií. První kolo soutěže v Číně se konalo v šesti městech: Peking, Xian, Qingdao, Kunming, Chongqing a Tianjin. V odborné porotě zasedli mj. ředitel plzeňské konzervatoře Miroslav Brejcha, vedoucí katedry klávesových nástrojů AMU Doc. František Malý, jeho protějšek na univerzitě Renmin Zhang Fang a výkonný ředitel Asociace čínských hudebníků Du Mingxin.

Slavnostní vyhlášení vítězů dne 28. července 2013 na pekingské univerzitě Renmin bylo spojeno s koncertem vítězů. Ceny předali členové poroty a zástupce velvyslance ČR v Číně Zbyněk Noha. Stejně jako v předchozím ročníku dvě účastnice - vítězka a držitelka druhého místa - z třetí (nejstarší) věkové kategorie získaly možnost vycestovat na finále v České republice, které se bude konat v březnu 2014 v Plzni.

Smetanova mezinárodní klavírní soutěž v Číně se konala pod záštitou českého velvyslanectví v Pekingu. Byla organizována Česko - čínskou kulturní a uměleckou asociací ve spolupráci s Konzervatoří Plzeň, AMU, Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce a univerzitou Renmin a za podpory společnosti PPF.

Galerie


Smetana piano contest Beijing 2013