Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nabídka letní školy na Renmin univerzitě v Pekingu

(Archivní článek, platnost skončena 13.03.2014.)

Velvyslanectví České republiky v Pekingu oznamuje všem zájemcům o letní školu na Renmin univerzitě, že pro české uchazeče jsou k dispozici dvě místa a školné zdarma. Kurzy letní školy letos proběhnou v termínu od 3. do 30. července 2013.

Renmin univerzita odpustí vybraným dvěma studentům školné ve výši 6500 RMB. Dále nabízí slevu 5000 RMB pro ostatní zájemce a studenty partnerských škol.

Velvyslanectví vybere dva české kandidáty pro Renmin univerzitu na základě motivačního dopisu a životopisu, které je nutné poslat poštou na adresu velvyslanectví a nebo oskenovat a zaslat elektronicky na e-mailovou adresu beijing@embassy.mzv.cz, a to do konce dubna 2013.  V motivačním dopisu uvedou zájemci důvody, které je vedly k rozhodnutí účastnit se letní školy a také konkrétní předměty, které by chtěl během letní školy absolvovat. Program je časově a jazykově náročný.  Zvolené přednášky jsou hodnoceny bodovým systémem pomocí testů nebo je nutné sepsat závěrečnou tezi, na základě kterých dostane uchazeč potvrzení o absolvování letní školy pro domovskou univerzitu. Kurzy letní školy jsou zaměřeny nejenom na výuku čínského jazyka, ale také na přednášky týkající se přímo aktuálních otázek Číny (viz seznam přednášek a přednášejících http://iss.ruc.edu.cn/courses.php).  Během letní školy mají účastníci jedinečnou možnost setkat se s čínskými a zahraničními profesory z celého světa, kteří jsou odborníci v oboru.

Důležité upozornění: nabídka Renmin univerzity osvobodí dva vybrané uchazeče od školného. Registrační poplatek ve výši 600 RMB, učebnice, ubytování na kolejích v univerzitním kampusu, jídlo a hlavně dopravu do Pekingu a zpět si účastník hradí sám. Výlety a doprovodný program během letní školy jsou poskytovány za zvýhodněnou cenu.  Minulý rok se jednalo o Čínskou zeď, čínskou operu a vaření tradičních čínských jídel.  

Po doporučení uchazeče ze strany velvyslanectví vypadá přijímací procedura dle instrukcí Renmin univerzity následovně:

申请流程如下: 

The application procedure is as follows:    

1、      请将贵馆的正式推荐名单扫描件发送至renminsummerschool@gmail.com,其中注明免学费的申请人姓名和优惠学费的申请人姓名。

Please email the scanned copy of your formal nomination letter to renminsummerschool@gmail.com, indicating the applicant names for tuition waiver and the applicant names for partner tuition.

2、      申请人需登陆暑期学校网站http://iss.ruc.edu.cn/,按照网站上的申请指南首先进行注册然后提交在线申请表。在线申请截止日期为2013年5月20日。申请人需将纸质版申请材料直接邮寄至暑期学校办公室。

Applicants need to register at ISS website http://iss.ruc.edu.cn/ first and then complete the online application form following the web guidance. The online application deadline is May 20th, 2013. Applicants should deliver their paper application materials directly to the ISS Office:

Academic Affairs Office (ISS program) Room 602,

Academic Research Building #B,

Renmin University of China,

No. 59 Zhongguancun Street,

Haidian District Beijing 100872, China

Zip code: 100872

 I sincerely believe that this program will be beneficial for the students and further enhance our friendly relations. Should you have any enquiry, please feel free to contact us at RUC International Office:

Email: renminsummerschool@gmail.com

Phone: +8610-62510629

Looking forward to hosting your students in Beijing!