Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náměstka Jiřího Nantla v Číně

Ve dnech 23. až 29. června 2013 navštívila Čínu delegace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR vedená 1. náměstkem Jiřím Nantlem.

Delegace během svého pobytu v hlavním městě Číny navštívila Pekingskou univerzitu cizích jazyků, kde jí uvítal její rektor pan Han Zhen, čínští učitelé a studenti bohemistiky, kteří pro delegaci z MŠMT připravili krátké vystoupení.

Poté delegace MŠMT odletěla do Chongqingu, ústředně spravované megapole na jihozápadě Číny – městem budoucnosti s 32 miliony obyvateli., kde se konal 1. dialog o vzdělávací politice mezi ČLR a 16 státy střední a východní Evropy. Náměstek Nantl se na okraj této konference setkal s náměstkem Ministerstva školství ČLR panem Hao Pingem, se kterým hovořil zejména o možnosti vzájemného uznávání akademických titulů, studentské mobilitě a výměně vědeckých pracovníků z obou zemí. Zahájení Dialogu o školské politice se z čínské strany učástnili také náměstek ministra zahraničí pan Song Tao a náměstek primátora města Chongqing pan Wu Gang.

Galerie


Vice Minister Jiří Nantl in China