Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vizuální penetrace Vladimíra Kokolii

(Archivní článek, platnost skončena 24.09.2014.)

V sobotu 21. září proběhlo slavnostní zahájení výstavy děl malíře Vladimíra Kokolii. Tento prestižní umělec a profesor, který již přes dvacet let vede ateliér experimentální grafiky – grafika 2 – na Akademii výtvarných umění v Praze, vystavil v rezidenčních prostorách ambasády svoje kresby, olejomalbu a lentikulární tisky. Co je to za umění, vysvětlil návštěvníkům vernisáže autor sám v připraveném projevu anglicky a čínsky.

Čína  a její duchovno je pro Vladimíra Kokoliu  velkou inspirací. Sám řadu let cvičí tchaj-čchi a tuto zemi si představoval ve svých vizích. Konečně teď ji mohl spatřit na vlastní oči a prostřednictvím této výstavy se podělit o svoje dojmy s veřejností. Mezi čestnými hosty byli například rektor AMU Jan Hančil, paní profesorka Jana Zbořilová z DAMU a evangelista nových médií Michal Bělický.

Vladimír Kokolia má letos připravené dvě výstavy v Číně. Ta druhá, představující jeho tvorbu mnohem komplexněji, bude probíhat od 28. září do 30. října  2013 v Muzeu současného umění v Chengdu.

Rozhovor s velvyslancem na vernisáži ke shlednutí zde.

foto z výstavy:

http://www.flickr.com/photos/100048166@N08/sets/72157635788323744/