Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Newsletter ekonomického úseku - březen 2013

9. dubna 2013 vyšlo březnové číslo Newsletteru ekonomického úseku.

Vážení přátelé, čtenáři,

na rozdíl od Pekingu je u nás v drahé vlasti jaro v nedohlednu, zato sněhuláků nadbytek. Nevěšte však hlavu, jedna jistota pořád zbývá - ano, správně, náš měsíčník alias newsletter s novinkami a zajímavostmi z daleké Číny přichází, aby Vás zimomřivé za kamny, jak praví pranostika, pobavil a zkrátil Vám chvíle čekání na lepší počasí.

Budete rádi, že jste na vyhřátých kamnech a v pohodlí domova, jelikož pokračujeme v našem pátrání po čistějším životním prostředí v Číně a tentokrát lovíme pro změnu v kalných vodách, a to doslova a do písmene. Každá špatná zpráva má i svou lepší stránku a je tomu tak i v tomto případě, jelikož problémy potřebují řešení a tudíž vznikají příležitosti, které lze chytit za pačesy. Na tuto notu hraje i příspěvek od naší krajanky, paní Hyklové, z EU SME Centre v Pekingu.

V dalších příspěvcích se podíváme na možnosti, které mají a mohou nabídnout ostatním naši krajané žijící v Číně, doporučíme Vaší pozornosti nové možnosti dopravy zboží do/z Číny, přiblížíme Vám otevření montážní linky česko-čínského společného podniku SKE a samozřejmě Vás neochudíme ani o střípky z událostí v březnu a plánovaných aktivit v dubnu.

Věříme, že i tentokrát bude náš NL příjemným společníkem při čekání na jarní slunečné paprsky.

Hodně štěstí a dobrých zpráv za kolektiv autorů přeje

Petr Vavra
Economic Section
The Embassy of the Czech Republic
2 Ritan Lu, Jianguomenwai
100600 Beijing
People´s Republic of China
tel. +86-10 8532 9500
fax +86-10 8532 9590
e-mail Commerce_Beijing@mzv.cz
www.mzv.cz/beijing

přílohy

newsletter brezen 1 MB PDF (Acrobat dokument) 10.4.2013