Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Newsletter obchodního úseku - prosinec 2009

3.12.2009 vyšlo prosincové číslo Newsletteru obchodně-ekonomického úseku

Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abych Vás přivítal u prvního čísla newsletteru obchodně-ekonomického úseku ZÚ Peking.  

Bývá zvykem v úvodu prvního vydání periodik všeho druhu obhájit záměr, který za jejich vznikem stojí, proto ani já dnes toto pravidlo neporuším a pokusím se Vás přesvědčit.

Není žádným objevem, že Čína je velkou zemí s obrovským trhem, nicméně tento náhled je zjednodušující. Čínský trh je mimořádně lákavý, ale také – a to nejen pro svou velikost – mimořádně obtížný a náročný.  Naším cílem tedy je upozornit jak na jeho možnosti a potenciál, tak  i rizika působení na místním trhu a zvláštnosti podnikání s čínskými partnery.

Zkušenost mě naučila, že jednou z největších překážek, které musí podnikatelé na čínském trhu čelit, je nedostatek kvalitních informací. To je první důvod, proč přicházíme s naším newsletterem a máme ambici přispět ke zlepšení situace.

Naším cílem je také podpořit a rozvíjet výměnu informací a zkušeností v rámci české komunity, která se o Čínu zajímá, přímo zde působí nebo se na čínský trh chystá. Kromě webové stránky našeho úřadu považujeme za vhodný nástroj i tento buletin, který právě pročítáte.

Prosinec 2009

Jeho aktuální půdorys se může a zřejmě také bude měnit. Časem mohou některé rubriky přibýt, nebo naopak zmizet, což bude mimo jiné záležet rovněž na Vašich reakcích a doporučeních. Náš cíl však zůstane stejný – poskytnout Vám zpětnou vazbu o naší práci, předat Vám touto cestou zajímavé a užitečné informace o podnikání v Číně, připravovaných akcích i o tom, jak si český business v říši středu vlastně stojí.  

Budeme velmi rádi, jestliže se nám podaří přispět k  Vašemu podnikatelskému úspěchu v ČLR. Pokud se určitým přínosem k Vašemu podnikání stane i tento informační nástroj, bude mít jeho existence potřebný smysl.

Přejeme Vám hodně úspěchů v pracovním i osobním životě a těšíme se na další spolupráci.

Petr Vávra,  vedoucí obchodně-ekonomického úseku ZÚ Peking

Peking, prosinec 2009

Toto číslo newsletteru stahujte ZDE.

přílohy

newsletter_prosinec_final.doc 2 MB DOC (Word dokument) 8.12.2009