Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České bio v Číně – tentokrát nikoli biograf

Ve dnech 23.-26. října 2012 v Šanghaji prezentovala skupina českých bio- a nanotechnologických firem dosažený pokrok ČR v těchto moderních technologiích, které představují nejen budoucí potenciál pro vzájemnou obchodní a výzkumnou spolupráci s ČLR, ale zároveň i preferovanou oblast pro čínské firmy i zahraniční investory.

23. října se uskutečnil v hotelu Equatorial prezentační seminář zorganizovaný velvyslanectvím v Pekingu ve spolupráci s kanceláří CzechTrade a Generálním konzulátem v Šanghaji a financovaný z prostředků MZV ČR jako projekt ekonomické diplomacie. Pět českých společností a asociací předvedlo přítomným cca padesáti zástupcům čínských firem, institucí a asociací rozsah své činnosti a možnosti  spolupráce, aby pak následně při diskusi s účastníky semináře probrali možný průnik zájmů a obchodních aktivit.

Na seminář navázala ve dnech 24. - 25. října česká účast na mezinárodní konferenci BioChina v Kerry Hotelu v šanghajském Pudongu. Na českém stánku, připraveném s podporou státu v rámci projektu “Společná účast na výstavách a veletrzích” (ve spolupráci CzechTrade a Hospodářské komory, stánek realizovala firma IGC Blovice), se představily firmy BioVendor, BioTest, BVT a Pardam/Kertak, asociace CzechBio a agentury CzechTrade a CzechInvest.

Česká bio- a nanotechnologická mise navázala na předchozí akce zorganizované se zástupci tohoto progresivního odvětví v ČLR, které má podle našeho přesvědčení na místním trhu velkou budoucnost. Jednalo se především o první Česko-čínské technologické dny v Kantonu v roce 2011, jichž se někteří zástupci výše uvedených firem zůčastnili. Navazující prezentační aktivitou bude seminář firmy Nafigate, připravovaný ve spolupráci s velvyslanectvím v Pekingu na 20. listopad 2012.