Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dodávky strojních zařízení z ČR pro výrobu obalového skla do ČLR

Ve dnech 20.–22.1.2008 se uskutečnilo jednání mezi firmami Sklostroj Turnov CZ, s.r.o. a čínskou firmou Jinse Glass o dodávkách strojních zařízení pro výrobu obalového skla za účasti zástupce OEÚ ZÚ Peking.

Ve dnech 20.-22.1.2008 se uskutečnilo jednání mezi firmami Sklostroj Turnov CZ, s.r.o. a čínskou firmou Jinse Glass o dodávkách strojních zařízení pro výrobu obalového skla. Českou firmu Sklostroj Turnov CZ, s.r.o. zastupoval Ing. Karel Maruška, obchodní ředitel společně s představitelkou firmy v ČLR Liang Hui (Bh - F(Engineering) Ltd.), čínskou firmu zastupoval Chen Zheng Hui, majitel firmy. Za OEÚ ZÚ Peking se jednání zúčastnila Ing.Veronika Nedvědová, druhá tajemnice.

Sklostroj Turnov CZ,s.r.o. je strojírenskou firmou, která se specializuje na dodávky skláren, sklářských linek, strojů a sklářských forem pro výrobu obalového skla. V Číně byla doposud realizována zakázka pro firmu Yibin Ganglian Glass Goods Co.,Ltd v provincii Sichuan.

Město Hengshui leží v jihovýchodní části provincie Hebei. Existuje velmi dobré dopravní spojení s Pekingem a dalšími velkými městy. Vzdálenost od Pekingu po dálnici je 280 km. Plánovaná rozloha rozvojové zóny města je 9,1 km2 na západě a 26,5 km2 na severu města. Zóna je vybavena inženýrskými sítěmi. V současné době patří mezi největší závody ve městě textilní továrna (mimo jiné vybavená stroji značky Rieter, které se vyrábějí v podniku Rieter-Elitex v ČR), dále závod na výrobu větrných elektráren, dodávaných do Vnitřního Mongolska v rámci projektu "Zelená energie pro OH 2008".

Zvyšující se životní úroveň obyvatel a tím i rostoucí spotřební požadavky vytvářejí vhodný prostor pro investory. Oblast obalového skla je jednou z nich. Vzhledem k tomu, že se jedná o recyklovatelný materiál, který je ekologicky přijatelný, mají projekty v této oblasti od 7.1.2008 podporu regionální vlády a Národní banky ČLR.

Proto zde existuje reálná perspektiva na další dodávky uvedeného zařízení pro investice v ostatních provinciích s ohledem na podporu, kterou tyto projekty získávají ze strany oficiálních institucí. ZÚ Peking bude i nadále spolupracovat s firmou Sklostroj Turnov CZ i dalšími potenciálními dodavateli z ČR za účelem získání většího podílu na trhu.