Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference EU-China Environmental Business Facilitation Conference on CDM and Bioenergy

Dne 12.6.2009 se v Pekingu konala konference EU-China Environmental Business Facilitation Conference on CDM and Bioenergy pod záštitou CZ PRES ve spolupráci s Delegací EK v Pekingu, EU-China CDM Facilitation Project, EU Chamber of Commerce in China a Národní rozvojové a reformní komise ČLR (NDRC).

Konference proběhla za účasti celkem asi 250 představitelů firem z EU a ČLR, dále čínských institucí, Delegace EK, ZÚ členských zemí, mezinárodních organizací a médií, její hodnocení bylo velmi kladné. Akce se zúčastnily celkem čtyři české firmy, působící v ČLR, dva zástupci přímo vystoupili v rámci programu semináře a jedna z firem sponzorsky podpořila uspořádání koktejlu na ukončení konference.

Za ČR a CZ PRES vystoupil velvyslanec V. Grepl, za Delegaci EK rada pro otázky životního prostředí M. Gislev a z NDRC rada Gao Guangsheng z odboru klimatických změn, poté následovaly odborné příspěvky dalších přednášejících.

Kromě možnosti prezentace a získání užitečných kontaktů se české i evropské firmy zviditelnily také prostřednictvím mediálního pokrytí akce, jehož přehled rovněž přikládáme. ZÚ Peking získal touto akcí potřebné zkušenosti a nové kontakty a naplnil plán aktivit během CZ PRES. V budoucnosti lze tato pozitiva využít při přípravě dalších projektů a navázat na vytvořené kontakty.