Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krása českého skla a bižuterie proniká do povědomí čínských zákazníků

Dvanáct osvícených vitrín a šestice soklů se blýskají nejrůznějšími výrobky ze skla a bižuterie, zatímco se takřka stovka hostů prezentace baví se zástupci českých firem Crystalex, Egermann, František Halama, Lasvit, Preciosa a Rückl Crystal.

Je sice třináctého září, ale tato magická cifra přináší pořadatelům akce na rezidenci velvyslanectví pouze radostné zprávy – o české sklo a bižuterii je v Číně stále větší zájem.

V dopolední části zahájil prezentaci krátkým úvodem do historie a současnosti českého skla ekonomický rada P. Vávra, poté každá ze zúčastněných firem seznámila přítomné podnikatele a možné zákazníky se svým profilem a vlajkovými výrobky. Prezentace doplnilo připravené pohoštění pro čínské partnery a všichni se tak mohli věnovat v příjemné atmosféře jednáním o možné spolupráci.

Odpoledne vystřídali podnikatele čínští novináři z více než třiceti různých médií, aby si kromě prezentace ekonomického úseku a jednotlivých firem udělali díky vystoupení pekingské kanceláře CzechTourismu lepší obrázek o zemi, z níž všechno to krásné vystavené sklo pochází. O tom, že se podařilo média zaujmout, svědčily otázky, které položili přítomní žurnalisté po skončení prezentací. Velvyslanectví také poskytlo médiím tiskové prohlášení a zviditelnilo akci na obvyklých webových stránkách (viz např. zpráva Czech Radio International z tiskové konferenci k prezentaci).

Prezentaci připravil ve spolupráci s uvedenými firmami ekonomický úsek velvyslanectví díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie. Další akcí z uvedeného projektu na velvyslanectví v Pekingu bude prezentace českého vína dne 28. října 2011.

Petr Vavra, Head of Economic Department of the Embassy

Ekonomický rada velvyslanectví Petr Vávra

Halama

Návštěvníci semináře

Seminar_2

Seminar_1

Halama

Prezentace skla Františka Halamy

Preciosa

Prezentace firmy Preciosa figurky

Rückl

Prezentace firmy Rückl Crystal a.s.