Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Ústeckého kraje

ZÚ Peking ve spolupráci se ZK CzechTourism Peking připravil návštěvu delegace Ústeckého kraje ve dnech 17.-.19.6.2009 vedenou hejtmankou pí. Janou Vaňhovou v Pekingu.

Dne 17.6.2009 proběhlo jednání paní hejtmanky s guvernérem provincie Anhui v Pekingu. Guvernér v úvodu jednání představil provincii Anhui, která se nachází ve střední části ČLR. Guvernér vyjádřil plnou podporu k navázání spolupráce s Ústeckým krajem s tím,že se těší na konkrétní obsah spolupráce. Na závěr guvernér vyjádřil přání setkat se s paní hejtmankou při podepsání dohody o spolupráci buď v provincii Anhui či v Ústeckém kraji. Paní hejtmanka plynule navázala, představila členy delegace a především cíl jejich cesty do ČLR, kterým je účast na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu v Pekingu a setkání s vedením čínské provincie. Následně paní hejtmanka představila Ústecký kraj a dodala, že doufá ve  spolupráci v řadě oblastí (ekonomika, vzdělávání, kultura, životní prostředí atd.). Na závěr byl guvernér provincie Anhui oficiálně pozván k návštěvě Ústeckého kraje. Po ukončení rozhovorů mezi hejtmankou a guvernérem proběhl slavnostní podpis Letter of Intent, který představuje další krok k budoucí konkrétní spolupráci.

            Delegace pokračovala v plnění programu návštěvy účastí na veletrhu BITE, jednáním se zástupci provincie Anhui a Wild Park Hefei o možné spolupráci a výměně zvířat (takin zlatý, panda červená). V pátek 19.6.2009 byla hejtmanka s delegací čestným hostem garden party ZÚ Peking k ukončení CZ PRES v ČLR.