Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podaří se „zlanařit“ čínské zákazníky na české sportovní vybavení?

Ve dnech 23. až 25. února 2011 se veřejnosti a odborníkům znovu otevřely brány veletrhu sportovního vybavení a zařízení ISPO China v Pekingu. Dobrou zprávou je, že Češi byli opět u toho a to jako již tradiční vystavovatelé.

Firma Lanex z Bolatic již počtvrté letos na stánku předváděla své proslulé výrobky – lana nejrůznějších druhů a určení, zatímco nová dceřiná firma Singing Rock nabízela zájemcům doplňující sortiment v podobě karabin, sedáků a dalších výrobků. Lanex je v Číně s ISPO spojen již od skromných počátků této akce v jedné studené výstavní hale až po dnešní moderní prostory plné zvědavých návštěvníků a možných obchodních partnerů. Jeho výrobky si nacházejí odběratele v Číně stále častěji a ve větším množství.

Také firma Alpine Pro není na ISPO nováčkem, již vloni zde měla velký stánek se svým sortimentem, který vyrábí v závodě ve městě Jiaxing v provincii Zhejiang na pobřeží ČLR. V roce 2010 otevřela firma po celé zemi dvacet nových vlastních obchodů a plánuje další nárůst i letos, prodává však i přes další obchodní partnery.

Firma JUREK S+R s. r. o. zde vystavovala poprvé a věříme, že nikoli naposledy. Patří mezi malé a střední podniky a je proto potěšující, že i pro tyto firmy není Čína nedosažitelná, což doufáme ukáží následující měsíce po prvních jednáních s možnými partnery. Firma vyrábí stany, spacáky, podložky atd. pro náročné turisty.

Čína na sebe strhává pozornost i v tomto odvětví a počet zákazníků rok od roku narůstá. Naše firmy by proto neměly zůstávat pozadu a měly by využít nabízené šance co možná nejdříve.

ispo1

Stánek české firmy Jurek.

ispo2

Expozice české firmy Alpine Pro.

ispo3

Expozice české firmy Lanex.