Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Karlovarský kraj rozvíjí vztahy s pekingskou městskou částí Changping

Peking a jeho městská část Changping – to byl hlavní cíl cesty hejtmana Karlovarského kraje pana Josefa Novotného a jeho delegace na konci letošního ledna.

Karlovarský kraj spolupracuje s městskou částí Changping, která leží na severozápadní straně Pekingu ve směru na Velkou čínskou zeď a hrobky dynastie Ming, již od roku 2007. Changping je rozvojovou zónou hlavního města, kde se daří biotechnologiím či zemědělství, zároveň má ambici stát se rekreační oblastí pro občany Pekingu. Nabízí zde odpočinek v nedávno vybudovaných lázních, kde vyvěrají prameny horké vody, nikoliv však s obsahem minerálů, jako je tomu v Karlových Varech, nacházejí se zde luxusní golfová hřiště, 2 národní lesoparky, 80 různých památek a tak dále.

 

Karlovarský kraj

Vedení Changpingu hodnotí dosavadní spolupráci s Karlovarským krajem velmi kladně, proběhla již celá řada návštěv v obou zemích, existuje celá řada oblastí, kde by si mohly obě strany navzájem prospět. Changping má zájem přilákat do místní rozvojové zóny firmy z Karlových Varů i celé České republiky, které pracují s moderními technologiemi a chtěly by je uplatnit na novém trhu. Díky kontaktům s Karlovarským krajem se podařilo v Changpingu uspořádat filmový festival pro mládež, spolupráce v rozvoji turistiky může být také velkým přínosem – zejména v lázeňství. Možnosti vidí čínská strana i v kultuře a vzdělávání.

Krajský hejtman potvrdil čínským partnerům zájem o pokračování dobrých vztahů a pozval je spolu s místními novináři do Karlových Varů, kde by se mohli zúčastnit letošního filmového festivalu a také vyzkoušet vyhlášenou lázeňskou péči ve městě. Karlovarský kraj podpoří snahy domácích firem o uchycení na čínském trhu a bude hledat zajímavé příležitosti i pro čínské investice.

Na závěr jednání v oboustranně přátelské atmosféře pozvali hostitelé Karlovarský kraj na výstavu věnovanou pěstování jahod, „mezinárodní jahodovou olympiádu“, v roce 2012.

Karlovarský kraj 2