Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podaří se „zlanařit“ čínské zákazníky na české sportovní vybavení?

Ve dnech 23. až 25. února 2011 se veřejnosti a odborníkům znovu otevřely brány veletrhu sportovního vybavení a zařízení ISPO China v Pekingu. Dobrou zprávou je, že Češi byli opět u toho a to jako již tradiční vystavovatelé.

Firma Lanex z Bolatic již počtvrté letos na stánku předváděla své proslulé výrobky – lana nejrůznějších druhů a určení, zatímco nová dceřiná firma Singing Rock nabízela zájemcům doplňující sortiment v podobě karabin, sedáků a dalších výrobků. Lanex je v Číně s ISPO spojen již od skromných počátků této akce v jedné studené výstavní hale až po dnešní moderní prostory plné zvědavých návštěvníků a možných obchodních partnerů. Jeho výrobky si nacházejí odběratele v Číně stále častěji a ve větším množství.

Také firma Alpine Pro není na ISPO nováčkem, již vloni zde měla velký stánek se svým sortimentem, který vyrábí v závodě ve městě Jiaxing v provincii Zhejiang na pobřeží ČLR. V roce 2010 otevřela firma po celé zemi dvacet nových vlastních obchodů a plánuje další nárůst i letos, prodává však i přes další obchodní partnery.

Firma JUREK S+R s. r. o. zde vystavovala poprvé a věříme, že nikoli naposledy. Patří mezi malé a střední podniky a je proto potěšující, že i pro tyto firmy není Čína nedosažitelná, což doufáme ukáží následující měsíce po prvních jednáních s možnými partnery. Firma vyrábí stany, spacáky, podložky atd. pro náročné turisty.

Čína na sebe strhává pozornost i v tomto odvětví a počet zákazníků rok od roku narůstá. Naše firmy by proto neměly zůstávat pozadu a měly by využít nabízené šance co možná nejdříve.

ispo1

Stánek české firmy Jurek.

ispo2

Expozice české firmy Alpine Pro.

ispo3

Expozice české firmy Lanex.