Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
fam_trip_fab
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představitelé čínských turistických služeb na návštěvě ČR

Česká republika nedávno hostila tzv. fam trip (zkratka familiarisation trip) zástupců čínských cestovních kanceláří, turistických asociací a médií, s cílem přilákat k nám ještě víc čínských návštevníků.

Fam-trip čínských touroperátorů - Praha a Česká republika
10.4.2011 – 16.4.2011
freytag & berndt logo

 

Prahu a Českou republiku navštívilo 25 představitelů nejvýznamnějších čínských cestovních kanceláří, Šanghajské asociace cestovního ruchu a obchodu, a čínských celostátních médií. Program zahrnoval návštěvu nejznámějších památek České republiky, účast na několika kulturních představeních a setkání s představiteli navštívených měst a krajů. Účastníci povečeřeli na lodi s výhledem na pražské panorama, v Hluboké nad Vltavou a Českém Krumlově se seznámili s českou historií, v Plzni ochutnali pravé české pivo, relaxovali na lázeňské proceduře v Karlových Varech, v Kutné Hoře je čekala ražba mincí a svůj program zakončili nakupováním tradičních českých dárků v centru Prahy.

Za pozváním této návštěvy do ČR stál náš zájem navázat užší spolupráci s čínskými cestovními kancelářemi a poskytnout jim podmínky k vytvoření dostatečně bohaté nabídky zájezdů, která by do Prahy i celé České republiky přilákala ještě více čínských turistů.

Fam-trip byl pořádán ve spolupráci se společností freytag & berndt Česká republika, freytag & berndt Čína a Magistrátem hlavního města Prahy. Dále na akci participovali - Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Město Plzeň, Město Kutná Hora, Průvodcovská služba Kutná Hora, letecká společnost Turkish Airlines a hotely Ventana Hotel Prague a Central Hotel Prague. Mediálními partnery akce byly Česká televize, Český rozhlas a Mladá Fronta Dnes.