Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
DSC01256
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR v provincii Guangdong a podpora aktivit firmy PPF v ČLR

Velvyslanec ČR v ČLR Vítězslav Grepl navštívil v doprovodu vedoucího obhchodně-ekonomického úseku P. Vávry dne 8. ledna 2008 provincii Guangdong.

Vedoucí ZÚ Peking spolu s VOEÚ navštívili dne 8. ledna 2008 provincii Guangdong, kde se setkali s viceguvernérem provincie Song/em Hai/em a dalšími vysokými představiteli a prezentovali možnosti vzájemné spolupráce mezi provincií a Českou republikou.

Prezentace ČR v provincii Guandong
Prezentace ČR v provincii Guandong


Provincie Guangdong patří mezi nejrozvinutější oblasti Čínské lidové republiky a potenciální možnosti uplatnění přitahují zájem českých podniků nejen v oblasti tradičního obchodu se zbožím, ale nově i v investicích a rozvoji projektů v moderních oborech, jako je kupř. poskytování finančních služeb. Prezentace ČR proto byla zároveň spojena s podporou aktivit firmy PPF Group, která prostřednictvím své dceřiné firmy Home Credit China oficiálně zahájila v polovině prosince 2007 projekt retailového financování v ČLR ze svého střediska ve městě Shenzhenu v provincii Guangdong. Jedná se o významný počin na poli českých zahraničních investic s velkým potenciálem rozvoje do budoucna s ohledem na plány PPF rozšířit záběr projektu na celé čínské teritorium. Díky velmi dobré spolupráci mezi ZÚ Peking a PPF se podařilo využít návštěvy vedoucích představitelů firmy nejen k jednání s vysokými představiteli provincie Guangdong, ale i následně v Pekingu.

Prezentace ČR v provincii Guandong

zpět na přehled zpět na aktivity