Velvyslanectví České republiky v Pekingu

prezentace_guangzhou3_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Evropského kvarteta v Číně

Ve dnech 19. – 23.3.2012 se na pevninské Číně uskutečnila Road show Višegrádské čtyřky (České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska) za účelem prezentace Střední Evropy jako turistického skvostu.

Během road show představitelé turistických centrál zemí Visegrádské čtyřky (V4) navštívili jako jednotné „Evropské kvarteto“ města Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Shanghai a nakonec Peking, kde se v prostorách Velvyslanectví Maďarska uskutečnila závěrečná prezentace turistických krás středoevropského regionu. Pekingskou akci přišli podpořit také zástupci obchodní sekce velvyslanectví České republiky, Polska i Slovenska.

Program všech prezentací zahrnoval představení „Evropského kvarteta“, všeobecné informace o cestování do regionu V4, prezentaci turistické nabídky jednotlivých zemí, B2B workshop, tombolu pro čínské hosty a následně buffet lunch.

Road show je jednou ze společných marketingových aktivit národních turistických centrál zemí V4. Letošní road show v Číně zajišťuje Maďarská národní turistická centrála (Hungarian National Tourist Office), resp. zahraniční zastoupení HNTO v Pekingu.

Road show Evropského kvarteta byla letos první akcí, kterou v Číně země Visegrádské čtyřky realizovaly. Na tuto prezentaci naváží během roku společnou inzertní kampaní s čínskými touroperátory, během níž bude kvarteto propagovat balíčky cest do států Střední Evropy, jež jsou v aktuální nabídce čínských partnerů.

Další aktivitou bude spuštění e-learningového programu pro čínské cestovní kanceláře a touroperátory. Jedná se o on-line edukativní platformu, resp. výukový kurz, který představí turistickou nabídku zemí V4 formou tématických kapitol (hlavní města, lázeňství, Unesco apod.). Účastníci absolvují speciální program, jehož součastní je závěreční test. Po úspěšném zodpovězení otázek obdrží certifikát „Specialista na Střední Evropu“, který mohou uveřejnit na svých webových stránkách, vizitkách apod.

Letošní propagační aktivity Evropského kvarteta jsou zaměřené na segment B2B, pro příští rok jsou plánovány aktivity cílené na koncového zákazníka tak, abych turistické centrály zajistily vzrůstající trend počtu čínských návštěvníků v ČR a státech Visegrádské čtyřky.

Letošní road show se spolu se zástupci turistických centrál V4 účastnilo také několik soukromých subjektů (z Polska např. Selina, CT Poland, New World Travel Poland; z Maďarska Wisdom Business Service, S.L. Travel aj). Hlavním partnerem projektu byla letecká společnost LOT, která věnovala také první cenu do tomboly ve všech městech – zpáteční letenku na nově zaváděnou linku Varšava-Peking.

Kontakt na zahraničního zastoupení CzechTourismu v Peking:

Jiří Vávra, Email: vavra@czechtourism.com

Kontakt na CzechTourism Praha:

Klára Vysloužilová, Email: vyslouzilova@czechtourism.cz

Galerie


Road Show V4