Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast zástupců OEÚ na mezinárodním strojírenském veletrhu v Kunmingu

Účast zástupců OEÚ na mezinárodním strojírenském veletrhu v Kunmingu ve dnech 6.-10.6. 2008 byla součástí veletrhu, který byl organizován Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR v rámci "The 16th China Kunming Import and Export Commodities Fair".

Tento veletrh, organizovaný The People´s Govermments of Chongqing, Sichuan, Yunnan, Guizhou, Guangxi Tibet and Chengdu ve spolupráci s Čínskou radou pro rozvoj mezinárodního obchodu (CCPIT) Yunnan, byl zařazen mezi oficiální účasti ČR v roce 2008 a zařazen do kategorie veletrhů A - Národní výstavy, na základě požadavku teritoriálního odboru mimoevropských zemí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Z důvodu vznikající nové koncepce organizování veletrhů a výstav na Ministerstvu průmyslu a obchodu a malého zájmu firem na účasti byla kategorie veletrhu pozměněna.

Česká expozice na mezinárodním strojírenském veletrhu v Kunmingu
Česká expozice na mezinárodním strojírenském veletrhu v Kunmingu


China Kunming Import and Export Commodities´ Fair byl koncipován jako největší hospodářský a obchodní veletrh významného regionu západní Číny. Jednalo se o veletrh, jehož význam přesahoval rámec provincie a byl brán jako multiregionální, o čemž svědčí sponzorství vládních orgánů sousedních čínských provincií, tj. Sichuanu, Guizhou, Guanxi, Tibetu a města Chongqing, ale i spolupořadatelství obchodních komor např. z Hongkongu, Macaa, Vietnamu, Laosu, Indie a dalších zemí. Veletrh se koná každoročně již od roku 1993, je hojně navštěvován domácími a zahraničními účastníky (loni z 50 zemí). Na veletrhu byla prezentována velká škála výrobků, zejména ze strojírenství, elektroniky, informačních technologií, chemického průmyslu a farmaceutik, potravinářství, lehkího průmyslu včetně textilního. Cílem veletrhu bylo profitovat z případné možnosti zapojení českých firem na hospodářském rozvoji a modernizaci provincie Yunnan i dalších tradičních oblastí západní a jihozápadní Číny.

Veletrh v Kunmingu, česká expozice
Veletrh v Kunmingu, česká expozice

zpět na přehled zpět na aktivity