Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh China Overseas Investment Fair

Ve dnech 3. a 4. listopadu se v Pekingu uskutečnil veletrh zaměřený na čínské zahraniční investice China Overseas Investment Fair. ČR byla na veletrhu zastoupena prostřednictvím stánku obchodního úseku velvyslanectví v Pekingu, připraveném ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechInvest Hongkong.

V prostorách jednoho z největších pekingských hotelů China World Hotel a přidruženého World Trade Center vystavovalo téměř 122 zemí zastupovaných ambasádami a agenturami zaměřenými na podporu zahraničních investic. Paralelně s veletržní akcí probíhaly v prostorách hotelu semináře o investičních příležitostech v jednotlivých vystavujících zemích a samozřejmě též o Číně jakožto novém hráči na poli globálního investování obecně.

Dle vyjádření organizátorů byl zájem o vstup na veletrh ze strany představitelů čínských podniků tak enormní, že nemohli být všichni zájemci vpuštěni dovnitř z kapacitních důvodů. To mj. dobře dokumentuje rostoucí zájem čínských podnikatelů o investice do zahraničí –  dle posledních statistických dat stoupl vývoz čínských investic ve třetím čtvrtletí tohoto roku ve srovnání s rokem předchozím o 190 procent.

Česká republika byla na veletrhu zastoupena pracovníky obchodně-ekonomického úseku ZÚ Peking, kteří připravili pro zájemce společně se ZK CzechInvest Hongkong propagační a informační materiály obecně o ČR, ale i zaměřené specificky na zahraniční investice.  Výstavní prostor byl české ambasádě poskytnut zdarma[1] a lze říci, že i přes skromné rozměry svou výzdobou odpovídajícím způsobem reprezentoval Českou republiku jako průmyslové srdce Evropy.

Investice