Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Za českým výrobcem na výstavě Intersolar v Pekingu

Za posledních několik málo let se z Číny stal tahoun oboru s obrovskými továrnami na výrobu solárních panelů a fotovoltaických článků, který zásobuje světový trh včetně České republiky.

Na dohled od slavného „Ptačího hnízda“ a „Vodní kostky“, tedy olympijských stadiónů, kde se v roce 2008 odehrály slavné letní olympijské hry v Pekingu, jsme byli svědky budoucnosti nejen tohoto olympijského areálu, ale i Číny jako takové. V moderním a stále ještě plně nevyužitém konferenčním centru proběhla ve dnech 7. až 9. prosince 2011 mezinárodní výstava Intersolar, zaměřená na využívání slunečního a tedy obnovitelného zdroje energie. Rozvoj solární energetiky a budování dodavatelského průmyslu, který tuto technologii přenáší do každodenního života, je v čínských podmínkách výmluvnou ukázkou možností, kterými tato gigantická země oplývá. Za posledních několik málo let se z Číny stal tahoun oboru s obrovskými továrnami na výrobu solárních panelů a fotovoltaických článků, který zásobuje světový trh včetně České republiky.

Výstava Intersolar byla vhodnou příležitostí k setkání výrobců z ČLR i konkurentů ze zahraničí, mezi nimiž se neztratil ani stánek firmy SVCS, českého výrobce difúzních pecí, které využívají právě výrobci dílů pro solární panely. Na dvaceti metrech čtverečních a s podporou evropských fondů firma oslovila stávající i nové zákazníky z Číny i z jiných zemí a hodlá pokračovat i s podporou velvyslanectví v hledání možných zakázek na místním trhu.

Více o firmě SVCS – www.svcs.eu, http://www.exportnicena.cz/historie/12-rocnik-2008/vysledky-2009/ a http://www.exportnicena.cz/fotogalerie/12-rocnik-2009-1/

svcs1

 

svcs2