Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace činnosti OEÚ V Qingdao

V pátek 20. listopadu se pracovník obchodního úseku velvyslanectví v Pekingu Jan Hebnar účastnil ve městě Qingdao (provincie Shandong) společně se zástupci PPF Investments pracovní schůzky s pracovníky pobočky Úřadu pro podporu zahraničních investic, aby tak prezentoval činnost obchodního úseku velvyslanectví v Pekingu a podpořil uvažovanou investici PPF Investments v lokalitě Qingdao development zone.

PPF byla oslovena místní vládou v Qingdao, aby zvážila potenciální investiční záměr, který spočívá v nabídce dlouhodobého pronájmu lukrativního pozemku na okraji města Qingdao v rámci Qingdao developement zone a následné stavbě rekreačního centra, eventuálně rodinných domů.

Jednání se odvíjelo na půdorysu dvou prezentací. První realizoval pan Colin Liu z PPF a její podstatou bylo uvedení investičního záměru společně s představením prvních návrhů designu rekreačního centra. Zástupci vlády ocenili především návrhy designu spojené s tradiční českou historickou architekturou.

Druhou prezentaci využil Jan Hebnar ke krátkému powerpointovému představení České republiky, činnosti OEÚ a zastupitelského úřadu v Pekingu obecně. Poté následoval oběd a spíše neformální diskuse o možné další spolupráci ČR s čínskou stranou (především z hlediska představení ČR jako možného cíle čínských investic).

Qindao-letecky