Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

S Evropskou komorou pomáháme českým podnikům na čínském trhu

20. prosince přijal velvyslanec L. Sečka delegaci Hospodářské komory Evropské Unie v Číně (EUCCC), vedenou jejím viceprezidentem M. Kolesárem, aby spolu diskutovali nejnovější vydání Hodnotící zprávy EUCCC za období 2011/2012 (Position Paper 2011/2012).

Tato obsáhlá kniha, jež vychází v angličtině a čínštině, shrnuje poznatky, problémy, hodnocení a doporučení třiceti pracovních skupin a šesti fór EUCCC se zaměřením na jednotlivé obory podnikání na čínském trhu. Za jedenáct let vydávání se tato zpráva stala nejen výrazným hlasem evropského byznysu v Číně, ale i názorem, který vnímá a pozorně sleduje čínská vláda. Velvyslanectví v Pekingu s EUCCC úzce spolupracuje na řadě aktivit, sleduje její činnost a předává informace i doporučení pro podnikání v Číně českému podnikatelskému sektoru. Také o projektu China IPR SME Helpdesk, tj. poradenském středisku pro ochranu práv duševního vlastnictví malých a středních podniků v Číně, informoval ekonomický úsek jak na stránkách úřadu, tak i prostřednictvím svého každoměsíčního newsletteru.

Více o EUCCC, jejích publikacích, činnosti i možnostech členství najdete na http://www.europeanchamber.com.cn/view/home.