Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škoda na cestě za druhým miliónem: velvyslanec L. Sečka se setkal se zástupci vedení společnosti Škoda Auto

22. ledna 2014 přivítal velvyslanec L. Sečka na půdě zastupitelského úřadu delegaci Škoda Auto u příležitosti jejich návštěvy Číny. Delegace byla vedena členem představenstva společnosti panem Bohdanem Wojnarem a jednání se dále účastnili J. Povšík (předseda odborů KOVO MB Škoda Auto), M. Kadera (ředitel pro vnější vztahy), A. Hafemann (prezident ŠKODA pro Čínu) a další představitelé.

Kromě budoucí strategie firmy Škoda v Číně byly diskutovány plánované akce v teritoriu v nadcházejícím výročním roce, které by mohly být pro společnost Škoda zajímavé, a pokračující spolupráce v oblasti kultury a ve vízové oblasti.

Čína je pro Škoda Auto největším trhem již od roku 2010 (cca 25 %). Přestože rok 2013 nepřekročil v počtu prodaných aut rok 2012, lze očekávat, že rok 2014 posune firmu se svými 6 modely (poslední z řady, Rapid Spaceback, od poloviny roku 2014) blíže dalšímu miliónu prodaných aut. K tomu má mj. napomoci třetí výrobní závod v Ningbo (provincie Zhejiang) s kapacitou 300 tis. vozů, kde byla výroba zahájena na konci roku 2013.