Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Splní si čínští turisté svůj sen na jihu Moravy?

Většina z více než sto tisíc čínských turistů v loňském roce obdivovala pouze hlavní město Prahu, která je v asijské velmoci známější značkou než Česká republika, případně vyhlášené lázeňské město Karlovy Vary, historický Český Krumlov nebo Kutnou Horu. Ke škodě turistického ruchu v naší zemi je zbytek republiky pro Číňany tak trochu neprobádanou krajinou, o které neví skoro nic a nezná žádná lákadla.

Často je Česká republika jednou ze krátkých zastávek na okružní jízdě po několika evropských zemích a za tak omezený čas se nedá mnoho zvládnout. Snahou velvyslanectví, agentury CzechTourism, ale i cestovních kanceláří a všech, kdo se na propagaci turistického ruchu podílejí, aby se podařilo tento trend změnit, ukázat víc z naší krásné země, přesvědčit turisty z Číny (platí to však obecně i na další návštěvníky), aby se k nám znovu vrátili a prozkoumali i další kouty Česka, Moravy a Slezska.

V tomto duchu se také odehrála na rezidenci velvyslanectví třetí akce ze seriálu prezentací v prvním listopadovém týdnu – firma Dreamboat pozvala 8. listopadu na propagační seminář více než čtyřicítku novinářů, lidí z turistické branže a dalších představitelů, aby je seznámila se svou vizí „poznejte Zlínský kraj“. Firma nabízí jako český partner čínským turistickým kancelářím organizace výletů do kraje, kde mohou turisté z Číny poznat jeho historii, kulturu, tradice, ale i speciality jako je výborné víno, kulinářské výtvory, lázně atd. Věříme, že se touto cestou podaří rozšířit informace o široké nabídce turistického vyžití v České republice a naplnit tak cíl, který si všichni zainteresovaní kladou – zvýšit tok zahraničních turistů do země a zkvalitnit a rozšířit dosavadní nabídku.

Galerie


dreamboat