Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tradiční české broušené sklo si našlo cestu až do provincie Guizhou

Na 5. výstavě dekoračních výrobků v Guizhou, která se ve dnech 28. – 30. března 2014 uskutečnila v Mezinárodním konferenčním a výstavním centru v hlavním městě Guiyang, měla Česká republika svého zástupce – broušené sklo ve vystavené společnostmi LC Ltd. a GHI Ltd.

Značka luxusního českého broušeného skla „Gold Crystal“ přitáhla pozornost mnoha návštěvníků výstavy, kteří mohli obdivovat široký sortiment broušeného skla. Tedy od skleniček různých velikostí a tvarů přes zdobené skleněné lustry až po šperky s křišťálovými prvky – náramky, náhrdelníky a naušnice.

Výstavní stánek „Gold Crystal“ byl symbolicky otevřen vrchním ředitelem Úřadu pro zahraniční záležitosti provinční vlády Guizhou panem Yuan Huimin a Zbyňkem Nohou, zástupcem velvyslance České republiky v Pekingu. Oba vyjádřili zájem o větší spolupráci mezi českými společnostmi a společnostmi z provincie Guizhou, a to nejen v oblasti broušeného skla, ale i v dalších sektorech jako např. ochrana životního prostředí, dopravní letectví a turismus. Oba představitelé měli také zvláštní schůzku, na které diskutovali konkrétnější kroky, které by mohli vést k větší spolupráci, včetně možné cesty guvernéra provincie Guizhou do ČR. Guizhou jako jedna z nejrychleji se rozvíjejících provincií ČLR má velký potenciál pro obchodní a investiční spolupráci.

Na okraj výstavy poskytl zástupce velvyslance ČR v ČLR Zbyněk Noha rozhovor pro místní televizní stanici.

Galerie


Guizhou Province Visit