Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast VOEÚ na konferenci dodavatelů dobývací techniky

Ve dnech 15. – 16. 4. 2009 se VOEÚ Ing. Vávra (PV) zúčastnil konference dodavatelů dobývací techniky, kde se setkal s oficiálními představiteli města, zástupci čínských oborových asociací a domácích i zahraničních firem z této oblasti. ČR zde reprezentovala firma Ferrit, s.r.o., která již na čínském trhu působí řadu let. V rámci konference byly prezentovány také výrobky firmy KOEXPRO (ruční hydraulické nářadí).

V průběhu dvoudenní návštěvy hlavního města provincie Hebei se PV nejprve setkal při oficiální večeři a následném krátkém pracovním jednání s místostarostkou Shijiazhuangu pí. Zhang Meizhi. Petr Vávra potvrdil zájem české strany o spolupráci s provincií, přičemž zmínil, že ZÚ Peking udržuje velmi dobré vztahy kupř. s Farmou česko-slovensko-čínského přátelství u Cangzhou, jedná s představiteli Zemědělské univerzity Hebei o spolupráci v oblasti vzdělávání, před dvěma roky tu v Shijiazhuangu zástupci ZÚ a GK Šanghaj slavnostně otevírali nový autosalón pro vozidla Škoda atd.

Druhý den programu byl zahájen oficiálními příspěvky vedoucích představitelů města, asociací a hostitelské firmy při otevření konference, kde vystoupil také Petr Vávra s příspěvkem k dvoustranným vztahům a spolupráci ČR a ČLR v oblasti těžebního průmyslu. Poté si hosté a přítomní experti prohlédli vystavené produkty zmíněných českých firem a výrobců z ČLR i zahraničí (na konferenci byli také zastoupeni výrobci z Ruska, Kazachstánu, Turecka a Austrálie). Odpoledne následoval odborný seminář pro pozvané experty a zahraniční firmy, kde firma Ferrit prezentovala své výrobky. V dalších dnech proběhnou jednání Ferritu s čínskými partnery o vzájemné spolupráci na distribuci výrobků a zajištění zákaznického servisu jak v ČR, tak i v ČLR.