Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uplatnění pro český letecký sektor a high-tech firmy „na farmě“

Velvyslanec Libor Sečka navštívil v doprovodu zástupců několika českých firem z leteckého sektoru (Aero Vodochody, ERA, F-Air, Eldis, Transcon) Farmu česko-slovensko-čínského přátelství, aby s jejím vedením jednal o možném zapojení českých firem do budování „leteckého městečka“ (mj. v rámci projektu ekonomické diplomacie: Český letecký sektor: ucelené A-Z řešení pro Čínu) a do ostatních projektů v rámci nově vznikající „hi-tech“ zóny ve městě Cangzhou.

Farma česko-slovensko-čínského přátelství nabízí uplatnění především pro české firmy z leteckého sektoru, přičemž zájem je o spolupráci napříč celé oblsasti všeobecného létání (od designu a vývoje, po výrobu letadel, trénink pilotů a vzdělávání, infrastrukturu, údržbu atd.). Zájem je ale také o spolupráci v oblasti vědy a techniky, „new materials“ a dalších oblastech. Prezentace firem a nabídka na spolupráci se setkala s velkým ohlasem. Velvyslanec Libor Sečka také nastínil hlavní akce 65. výročí vztahů, zmínil pět oblastí, na které se čínské vedení hodlá zaměřit a které v mnohém odpovídá prioritním sektorům české strany (zemědělství, urbanizace, OZE, zdravotnictví, high-tech) a diskutoval o spolupráci i v dalších oblastech.

Delegace ZÚ Peking a představitelé firem navštívili také místní pivovar, ze kterého začne již brzy proudit pod vedením českého sládka české pivo.

Galerie


farma_letci