Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt 2009 - Seminář o obnovitelných zdrojích energie - bioplyn

Jako projekt ekonomické diplomacie pro rok 2009 uspořádal zastupitelský úřad v Pekingu ve spolupráci s čínskými partnery a českými firmami jednodenní seminář o obnovitelných zdrojích energie (tzv. „čisté energii“ s důrazem na využití bioplynových instalací).

Seminář o obnovitelných zdrojích energie se zaměřením na bioplyn byl navržen a realizován ZÚ Peking na základě projeveného zájmu českých firem v teritoriu, které se posléze přímo zúčastnily prezentací, po vyhodnocení předchozího semináře pořádaného v průběhu českého předsednictví v Radě EU s EU-China CDM Facilitation Project, na základě zájmu ze strany čínských partnerů, firem a médií o české technologie a v souladu s prioritou, jež přikládá spolupráci v oblasti obnovitelných zdrojů energie jak česká, tak i čínská vláda a v neposlední řadě též EU ve vztahu k ČLR.

Uspořádání dvou seminářů na toto téma v průběhu roku 2009 a spolupráce s různými partnerskými institucemi jak na straně EU, tak i ČLR, byly hodnoceny pozitivně zúčastněnými českými firmami i spoluorganizátory a odrazily se žádoucím způsobem i v médiích. Získané zkušenosti, kontakty a nové podněty budou využity ZÚ Peking při přípravě dalších akcí v teritoriu v rámci plánu činnosti na rok 2010, zúčastněnými firmami pro zvýšení přítomnosti na čínském trhu a získání nových zakázek a čínskou stranou pro další podporu konkrétních projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

 

Ales Kucera Vitkovice

Aleš Kučera, Vítkovice a.s.

Petr Doležal

Petr Doležal, TEDOM s.r.o.

Fawn Glen

Fawn Glen, Greengas

 

Další dokumenty:

Agenda semináře

Detailní informace o semináři

Seznam účastníků

Press release

Mediální ohlas

 

 

přílohy

Agenda_en_cn.pdf 217 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011

Seminar_information.pdf 346 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011

name_list.pdf 96 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011

Press_release_Czech_Embassy.pdf 13 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011

Published_news_list.pdf 4 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011