Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt 2010 - Semináře o bezpečnosti práce s důrazem na důlní průmysl

Projekt seminářů o bezpečnosti práce s důrazem na důlní průmysl byl navržen a realizován ZÚ Peking na základě projeveného zájmu českých firem v teritoriu i z ČR, které se posléze přímo zúčastnily prezentací a měly možnost navštívit vybraný důl ve městě Jixi, jakož i na základě zájmu ze strany čínských partnerů, firem a médií o české technologie.

Seminář byl realizován v souladu s prioritou, jež přikládá spolupráci v oblasti bezpečnosti práce, využívání moderních a efektivních technologií jak česká, tak i čínská vláda a v neposlední řadě též EU ve vztahu k ČLR (kupř. clean coal technologies, methane capturing atd.).

Uspořádání semináře, prezentační mise a medializace na toto téma v průběhu roku 2010, stejně jako spolupráce s různými partnerskými institucemi v ČLR, byly hodnoceny pozitivně zúčastněnými českými firmami i spoluorganizátory a odrazily se žádoucím způsobem i v médiích. Získané zkušenosti, kontakty a nové podněty budou využity ZÚ Peking a dalšími obchodně-ekonomickými zástupci ČR při přípravě dalších akcí v teritoriu v rámci plánu činnosti na rok 2011, zúčastněnými firmami pro zvýšení přítomnosti na čínském trhu a získání nových zakázek a čínskou stranou pro další podporu konkrétních projektů v oblasti důlních technologií, zvyšování bezpečnosti práce či zahraničních investic.

Zájem o realizaci podobně zaměřeného semináře jeví pro příští období kupř. vláda provincií Shaanxi, Shanxi a Vnitřní Mongolsko a podobná vyjádření lze očekávat i po chystaném oslovení dalších provincií s materiály o semináři a českých firmách.

 

Prezentace

Prezentace se zúčastnili i vysoce postavení úředníci vlády v Jixi

Návštěva dolu v Jixi

Návštěva dolu v Jixi

 

Další dokumety:

Agenda semináře

Brožura k semináři

Mediální výstupy

 

 

přílohy

Agenda_04062010.doc 87 KB DOC (Word dokument) 16.3.2011

Book_MINING.pdf 3 MB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2011

Prehled_medialnich_vystupu_ze_seminare.doc 26 KB DOC (Word dokument) 16.3.2011