Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká delegace slavila úspěch na Local Leaders‘ Meeting v čínském Chongqingu

Silným impulsem pro další rozvoj regionálních vztahů ČLR a ČR byl summit regionálních lídrů čínských provincií a jednotlivých regionů zemí střední a východní Evropy, který se konal od 2. do 4. července 2013 v jihočínském Chongqingu. Více jak 600 představitelů ze 70 čínských provincií a evropských regionů se zúčastnilo setkání, které navázalo na Varšavskou iniciativu bývalého premiéra ČLR Wen Jiabao z dubna loňského roku.

Hlavním smyslem fóra bylo prezentovat evropské státy, resp. připravenost jejich regionů navázat či posílit obchodní a investiční spolupráci s Čínou.
Za ČR se akce zúčastnil např. hejtman Moravskoslezského kraje M. Novák, hejtman Královehradeckého kraje L. Franc a náměstci kraje Vysočiny P. Joukl a Plzeňského kraje I. Gruner. Součástí delegace byla také podnikatelská mise v čele s prezidentem HK P. Kuželem.
Podrobněji o české účasti píšeme v přiloženém tiskovém souhrnu. Obsahuje mimo jiné interview s panem velvyslancem L. Sečkou nebo s předsedou dozorčí rady Smíšené česko - čínské komory vzájemné spolupráce J. Tvrdíkem. Nechybí samozřejmě fotodokumentace českého stánku, který v Chongqingu reprezentoval některé ikony české výroby.

přílohy

press release 1 MB PDF (Acrobat dokument) 5.8.2013