Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nanotechnologie: Projekt ekonomické diplomacie ZÚ Peking a Technologická mise

dne 24.9. 2013 se velvyslanec L. Sečka zúčastnil semináře, který česká strana uspořádala v rámci české Technologické mise na okraji veletrhu CHINANO v Suzhou.

L. Sečka se při této příležitosti za přítomnosti vysokých představitelů města a zóny Suzhou Industrial Park (SIPAC) slavnostně podepsal pod Memorandum o porozumění mezi Technologickou agenturou (TAČR) a SIPAC. Memorandum o porozumění má započít cestu k prohloubení spolupráce mezi českými a čínskými firmami v oblasti nano a biotechnologií a zajistit financování prvního konkrétního projektu společnosti Nafigate Corporation. Součástí prohloubení aktivit je také vznik Czech Tech China Centre, které by sloužilo jako platforma pro české nanotechnologické společnosti v Číně a o kterém teď probíhají jednání s českou stranou (Ministerstvo průmyslu a obchodu).

Následně dne 27.9. 2013 ZÚ Peking v rámci projektu ekonomické diplomacie společně s CzechInvestem a společností Nafigate uspořádaly poslední z řady plánovaných seminářů pro rok 2013, které měly napomoci otevřít českým nano firmám cestu na čínský trh. Na semináři s názvem „Nanosolutions for green economy - investment opportunity in China" vystoupila řada českých (CzechInvest, Nafigate, ACT NAMI, Technická univerzita Liberec) i čínských a světových odborníků na danou problematiku.

 

 

Galerie


Nanosemináře v Suzhou v Pekingu