Velvyslanectví České republiky v Pekingu

česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance Libora Sečky na Farmě česko-slovensko-čínského přátelství

Velvyslanec České republiky v Pekingu Libor Sečka navštívil ve dnech 17.-18.9. 2013 Farmu česko-slovensko-čínského přátelství ve městě Cangzhou, v provincii Hebei.

Delegace Zastupitelského úřadu ČR v Pekingu vedená velvyslancem Liborem Sečkou jednala s prezidentem Farmy česko-slovensko-čínského  přátelství panem Lv  Zhenhuou a jeho kolegy o možných společných aktivitách převážně v ekonomické, ale také kulturní a vzdělávací oblasti.  Předseda Farmy Lv Zhenhua představil plány Farmy pro posílení ekonomické stability a opatření pro podporu potenciálních zahraničních investic ze zahraničí. Farma přitom klade důraz na zájem o potenciální investory z Evropy.

Velvyslanec Libor Sečka také navštívil detašované pracoviště Vysoké školy zemědělské v provincii Hebei, kde se setkal s jejím ředitelem a setkal se také s lektorem českého jazyka, který na Farmě Česko-slovensko-čínského přátelství a na Vysoké škole vede kurzy českého jazyka. Návštěvy Farmy česko-slovensko-čínského přátelství se vedle několika zaměstnanců Zastupitelského úřadu účastnili také zástupci několika českých firme působících v Číně, aby spolu s Farmou zvážili případnou ekonomickou spolupráci. Vzhledem k nedávné personální obměně Zastupitelské úřadu představil Libor Sečka novou vedoucí hospodářského úseku paní Kláru Jurčovou a další spolupracovníky.