Velvyslanectví České republiky v Pekingu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance L. Sečky a zástupců firmy PPF v Tianjinu

Velvyslanec L. Sečka společně se zástupci firmy PPF 1.12.2009 navštívili město Tianjin, kde se setkali se starostou města a vicestarostou pro finanční záležitosti. Využili této příležitosti také k prohlédnutí staré části města i moderního závodu na montáž letadel Airbus.

Cesta delegace do Tianjinu vedená vv. Liborem Sečkem byla motivána jak zájmem o první zdvořilostní setkání mezi novým velvyslancem v ČR a starostou Tianjinu Huang Xingguo, tak i snahou o podporu projektu PPF Group v Tianjinu. V úvodu schůzky starosta Tianjinu uvedl základní faktografická data o Tianjinu jako budoucího obchodního a průmyslového centra (po Šanghaji a Shenzhenu). Uvedl, že i přes relativně malou velikost České republiky se nás průmysl těší dobrému jménu, a to především díky společnostem jako je PPF a Škoda Auto. Vv. L. Sečka zmínil své předchozí setkání se starostou Pekingu a uvedl, že spolupráce se samosprávnými městy ČLR je pro ZÚ Peking klíčová. Také krátce představil plánovaný projekt PPF v ČLR a na závěr pozval starostu na návštěvu do ČLR.

Delegace poté pokračovala do tzv. Italian Street, nově přebudované městské čtvrti, která připomíná koloniální historii Tianjinu. Této příležitosti také využila televizní stanice Tianjin TV k krátkému šotu o česko-čínských vztazích (viz. sekce interview velvyslance).

Setkani velvyslance s vicestarostou Tianjinu

Následoval pracovní oběd v vicestarostou Tianjinu Cui Jindu, který se opět dotknul projektu PPF, ale také dalších možných oblastí spolupráce s ČR (ekologie, zalesňování, protipovodňové zábrany).

Náštěva Tianjinu končila krátkou exkurzí v místní továrně Airbus, která představuje jediné mimoevropské centrum finální montáže letadla Airbus A320, a procházkou historickým centrem Tianjinu.